Ümraniye Kartuş Toner Dolum Yapan Firmalar

Toner nedir?
Lazer yazıcılarda mürekkebin bulunduğu parçaya denir. Fotokopi makinelerinde ve lazer yazıcılarda kullanılan karbondan oluşan toz boyadır. Her makine modeline göre değişik nitelikleri bulunmaktadır. Siyah, magante, sarı, mavi bu gibi renklerdeki üretilir. Türk lisan kurumunda karşılığı karartıcıdır.
Lazer yazıcı bütün sayfayı bir kerede basmak için büyük bir hafıza kullanmaktadır. Toner, lazer yazıcılardaki ROM basılacak dökümanın tam bir haritasını oluştumaktadır. Bir bit haritası lazer ışını darbeleri ile bu lazer ışını bir dizi aynadan yansıyarak ışığa duyarlı bir silindir üstünden dönüştürülür. Lazer ışını silindiri tarayarak basılı alanları elektriksel olarak etkisiz bir hale getirir. Negatif yüklenmiş toner tozu etkisiz alanlara yapışır, negatif yüklü alanlara da yapışmamaktadır. Merdanenin sıcaklığı karakteri yapan şekillerin kağıda geçmesini sağlar.

Yapılması gerekenler:
önce sizlere yapılan yanlış dolumdan bahsetmek isterim. Götürdüğünüz ve ya kendi yaptığınız yerlerde çoğunlukta yanlış uygulamalar yaptığınız için toner dolum sırasında ve yazıcıyı kullandığınız sırada ya bir kısımda fazla koyuluk ya da tozların etrafa gelmesi sonucu bu gibi bir aşırı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenden dolayı yapmanız gereken ümraniye toner dolum
a getirmek ve uzman ellere bırakarak rahatlıkla uygulamanız gerekebilir.

Tonerde inkjet kartuş bu gibi tıpayı aç doldur mantığıyla doldurmaya kalkarsanız yanlış yapmış olursunuz. bütün parçaların sökülüp temizlenmesi sonrasında aşınma parçaların değişmesi ve uygun bir kaliteli toner tozu ile doldurulup tonerin tekrar kapatılması gerekebilir. özellikle birkaç yıldır samsung ve Xerox bunun gibi cihazların tonerler vidalı değil plastik kaynak biçimi olmaktadır. Bunların sökülmesi de bu işle uğraşmayanlar ve işi bilmeyenler için yoğun şekilde zor ve tonere zarar eda olasılığı da epey bir fazladır. Toneriniz daha sonra akma yapabilir yazıcıyı da temizleyip o toneri de çöpe atabilme riskiniz artmaktadır.

bilhassa yeni çıkan yazıcı modellerinde Ataşehir toner dolum uzmandır. Bu yeni toner tarzlarını kendiniz ilk doldurduğunuz taktirde şayet yazıcıları bulunmaz ise bazan dolumcular bile sorun yaşayabilirler lakin sorunu şayet işlerinde iyiler ise çözerler. Ataşehir toner dolum ve ümraniye toner dolum
özel ekipleri ve bilgili teknisyenleri yardımı ile her çeşitli aletin dolumunu yapabilirler ve sorunsuz bir şekilde kolayca kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın